Scholarship Winners

 

Year Students
1986 Gwen Connell, Cedarburg
1987 Deborah Coletti, Muskego
1988 John McKee, Premontre
1989 Pam Bernicke, Eau Claire Memorial
Jeff Marks, Waupaca
1990 Nick Boegel, West Bend East
Lori Funk, Waupaca
1991 Jason Bitiner, Hortonville
Jeremy Radtke, Sheboygan South
1992 Robin Birr, Hortonville
Melissa Krahn, Hortonville
1993 Wendy Roos, West Bend East
Shannon Vosseller, Marquette
1994 Nicole Kralik, West Bend East
Amy Witczak, New London
1995 Katie Kallstrom, Durand
Julie Parmele, Waupaca
1996 Lynn Masfongelli, Sheboygan South
Sean Waldheim, Marquette
1997 Ryan Billings, Sheboygan South
Zach Schultz, Lodi
1998 Brooke Reinders,
Milwaukee HS Arts
Benjamin Schneider, Marquette
Chad Richards, Waupaca
1999 Elizabeth Wautlet, Algoma
JoAnna Hix, Eau Claire North
Colleen VanEpps, Waupaca*
Jason Fischer, West Bend East
2000 Johnathan Blomberg, Waupaca
Emily Wacker, Brookfield East
Sara Weisenbeck, Durand*
B.J. Lanser, Marquette
2001 Kelley Marie Bender, New London
Minette Detjen, Algoma
Tara Lynn Maus, New London
Melanie Lynn Wick, Sheboygan North*
2002 Rachel Forbes, Brookfield East
Nick Bubb, Sheboygan North
Tessa Bysong, Durand*
Frank Korf, Waupaca
2003 Stefanie Jochman, Sheboygan North
Michele Tellock, Hortonville
Venus Cooper, New London
Troy Vosseller, Marquette
2004 Tyler Beattie, Brookfield East
Caitlin Madden, Sheboygan South
Anna-Lisa Dahlgren, Madison Memorial*
Megan Harney, Wauwatosa West
2005 Thomas Schalmo, Brookfield East
Julie Braker, Brookfield East
Samuel Daly, Rufus King
Mitchell Salm, St. Lawrence Seminary
2006 Phillip Bridge, Brookfield East
Emily Schwanke, Appleton East
Janani Iyangar, Madison Memorial
Kelsey Palmer, Brookfield East*
2007 Asad Asad, Rufus King
Amjad Asad, Rufus King
Daniel Anderson, Appleton East
Rebecca Kesting, Sheboygan South*
2008 Nicholas Anderson, Eau Claire North
Travis Glynn, New London
Heidi Wacker, Brookfield East
Kirsten Wisniewski, Milwaukee HS of the Arts*
2009 Erin Britton, Sheboygan North
Jacqueline Fuqua, Nicolet
Cole Kantos, Waupaca
Jonathan Spence, Wauwatosa West
Christopher Vosters, Brookfield East
Bethany Zeitler, Algoma*
2010 Jared Beck, Cedarburg
Katherine Burns, St. Croix Falls *
Caroline Klinker, Brookfield East
Ryan Manteufel, Waupaca
Valerie Shen, James Madison Memorial
Alice Zhao, Sheboygan North
2011 McKenzie Bell, Appleton East
Ryan Jaremczuk, St. Croix Falls
Michael Meidl, Brookfield East
Scott Memmel, Brookfield East
Brandon Pakkebier, Sheboygan North
Michelle Yang, James Madison Memorial
2012 Kaitlin Klann, Brookfield East
Jordan Peschek, Hartford Union
Mackenzie Ross, Sun Prairie
Abhilash Sandireddy, James Madison Memorial
Zackary Vrana, Brookfield East
Jacob Wrasse, Durand
2013 Benjamin Bauman, Sun Prairie
Eric Cummings, Waupaca
Elizabeth Ehrler, Sun Prairie
Kadesia Hill, Bradley Tech
Kienan Knight-Boehm, Marquette University High School
Kenneth Kosirowski, Marquette University High School
2014 John Ahn, Appleton East
Sierra DuCharme-Hansen, Sun Prairie
Nick Jungers, Waupaca
Anh Le, Madison West
Lauren Watchmaker, Homestead
Troy Wildenberg, Appleton East
2015 Daksh Barghava, Sun Prairie
Katherine Cichon, Appleton East
Elizabeth Gartman, Sheboygan North
Leon Pan, James Madison Memorial
Cole Pankratz, Waupaca
Kaleigh Pieroth, Arrowhead
2016 Alekh Kale, James Madison Memorial
Jazmyn Kosier, Wauwatosa West
Michaela Lemons, Appleton East
Anne Liners, Ronald Reagan
Diya Ramanathan, Arrowhead Union
Hollis Rammer, Sheboygan South
2017 Erik Bakken, Appleton North
Rachel Bednarowski, Appleton East
Bailee Harper, Denmark
Natalie Kasberger, Sheboygan North
Erin Magoon, Sussex-Hamilton
Dakota Marlega, Waupaca

 * Marie Chelmo Memorial Scholarship

† Steinhorst Scholarship